Pozvánka - Poslední slanění 2010

Tentokrát dne 18.12.2010, místo jako obvykle ve Svatém Janu pod Skalou.

Vzhledem k tomu, že se nám blíží Vánoce přináším pro nalákání pár postřehů z minulých posledních slanění.

Tato akce začíná poslední (4.) adventní sobotu dopoledne ve Svatém Janě pod Skalou. Obvykle jsme rozptýleni na stěně za klášterem, snazší přístup pro opozdilce, anebo na velké stěně pod Křízem, zde se odbývá klasická cesta. V posleních letech se stalo zvykem, že se scházímejiž v pátek večer a přespáváme v jeskyni, já to letos asi nestihnu, ale kluci tam určitě budou.

Uprostřed stěny ve velké jeskyni čeká na příchozí tajné překvapení, ale to opravdu jen pro ty co přijdou. =) Minulý rok jsem ukecal svého spolužáka, aby si překvapení vyzkoušel s námi. Jakožto nelezec slanil do jeskyně. A to co prožil komentoval slovy:
„Já myslel, že se poseru!“, pomlka „Přístí rok musim zase.“
Myslím, že opravdu stojí za to si to vyzkoušet.
Lezení záleží hlavně na počasí, zpravidla v mraze vylezeme křížovou cestu, střihnem si překvapení a pak se velí ústup do pohostinství u Grobiána v Hostími. Zde se vyndají kytary, nekteří si jen povídají, jiní zpívají koledy. Pomalu se v nás rozprostře sváteční atmosféra a se spokojeným pocitem se buď pěšky, nebo vozem rozcházíme.

Všechny srdečně zvu na poslední slanění do Svatého Jana pod Skalou dne 18.12.2009, příchod během dne, jak Vám to vyjde.
Adam Voldán

PS: pro znalce včasný příchod ;)

 
Nahoru
posl_slaneni_adam.txt · Poslední úprava: 2010/11/29 22:50 autor: Adam Voldán
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 International
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0