Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
start [2013/04/04 14:08]
Michal Mestek
start [2013/04/04 14:14]
Michal Mestek
Řádek 6: Řádek 6:
 První roky se členové soustředili zejména na lezení na tzv. "​cvičných horolezeckých terénech"​ v okolí, jako byly skály v Českém krasu, Čertovy skály u Černolic, či Vraní skála. Pořádaly se též výlety do pískovcových skalních míst a zájezdy do Vysokých Tater. První roky se členové soustředili zejména na lezení na tzv. "​cvičných horolezeckých terénech"​ v okolí, jako byly skály v Českém krasu, Čertovy skály u Černolic, či Vraní skála. Pořádaly se též výlety do pískovcových skalních míst a zájezdy do Vysokých Tater.
  
-Oddíl byl však otevřen i dalším aktivitám směrem k nelezecké veřejnosti,​ tradiční se na několik let stal zejména závod nazvaný "Běh manželských dvojic na Tetín"​. V roce 1982 se jméno jednoho našeho člena objevilo dokonce i v tisku, samozřejmě to však muselo být spojeno s nějakým tím nervákem. Událostí, která média tehdy zaujala se stal zásah kulového blesku dvojice Standa Zeman a Pavel Ulrich ​(Beroun) ve stěně jugoslávského Travniku. Pavel Ulrych ​tehdy skončil v záhřebské nemocnici, kde prý mají hezké sestřieky (tento fakt noviny zcela opomněly).+Oddíl byl však otevřen i dalším aktivitám směrem k nelezecké veřejnosti,​ tradiční se na několik let stal zejména závod nazvaný "Běh manželských dvojic na Tetín"​. V roce 1982 se jméno jednoho našeho člena objevilo dokonce i v tisku, samozřejmě to však muselo být spojeno s nějakým tím nervákem. Událostí, která média tehdy zaujala se stal zásah kulového blesku dvojice Standa Zeman a Pavel Ullrich ​(Beroun) ve stěně jugoslávského Travniku. Pavel Ullrich ​tehdy skončil v záhřebské nemocnici, kde prý mají hezké sestřieky (tento fakt noviny zcela opomněly).
  
 Rok 1982 byl též významný sólozájezdem Jardy Milického na Kavkaz, kde se neúspěšně pokusil o zdolání Elbrusu. Skončil tehdy ve výšce asi 4850 metrů. No a když tak člověk listuje kronikou, taky ho pěkně bolí ruce z toho, kolik nejrůznějích brigád bylo nutno absolovovat,​ odměnou však byl titul "​Vzorný"​ 2. stupeň. Rok 1982 byl též významný sólozájezdem Jardy Milického na Kavkaz, kde se neúspěšně pokusil o zdolání Elbrusu. Skončil tehdy ve výšce asi 4850 metrů. No a když tak člověk listuje kronikou, taky ho pěkně bolí ruce z toho, kolik nejrůznějích brigád bylo nutno absolovovat,​ odměnou však byl titul "​Vzorný"​ 2. stupeň.
  
-Následující sezónu konečně padl Elbrus. Těmi úspěšnými byly Pavel Ulrych ​a Jarda Chalupa, Soňa Chalupová vyvíjela značnou dávku iniciativy v horách Julských alp. Jinak se hojně lezlo na písku a v Tatrách, což vedlo k nabytí výkonnostních tříd.+Následující sezónu konečně padl Elbrus. Těmi úspěšnými byly Pavel Ullrich ​a Jarda Chalupa, Soňa Chalupová vyvíjela značnou dávku iniciativy v horách Julských alp. Jinak se hojně lezlo na písku a v Tatrách, což vedlo k nabytí výkonnostních tříd.
  
 Rok 1984 znamenal definitivní vykročení do vysokých hor. M.Kuvik a J.Milický samostatni zkoušeli štěstí v Alpách. Klasickými cestami bylo vylezeno pár čtyřtisícovek,​ včetně té nejkrásnijší - Matterhornu (4478m). Hlavní akcí byl Kavkaz 84' v sestavě M.Hušpauer,​ J.Lev, K.Žák, M.Růžička,​ S.Chalupová,​ J.Chalupa, P.Ullrich, J.Štefan, K.Babka, A.Švec, J.Hajduch a L.Žižka. Vylezena byla řada čtyřtisícových vrcholů a nasbíráno mnoho zkušeností,​ které byly zužitkovány hned následující sezónu ve výstupy sovětské obtížnosti 4B. Právě této obtížnosti totiž dosahují dvě trasy na vrchol Nakra-Tau, dvojice Ullrich-Jícha prostoupila cestu Abalakovu a duo Záruba-Štefan cestu Zamory. Rok 1984 znamenal definitivní vykročení do vysokých hor. M.Kuvik a J.Milický samostatni zkoušeli štěstí v Alpách. Klasickými cestami bylo vylezeno pár čtyřtisícovek,​ včetně té nejkrásnijší - Matterhornu (4478m). Hlavní akcí byl Kavkaz 84' v sestavě M.Hušpauer,​ J.Lev, K.Žák, M.Růžička,​ S.Chalupová,​ J.Chalupa, P.Ullrich, J.Štefan, K.Babka, A.Švec, J.Hajduch a L.Žižka. Vylezena byla řada čtyřtisícových vrcholů a nasbíráno mnoho zkušeností,​ které byly zužitkovány hned následující sezónu ve výstupy sovětské obtížnosti 4B. Právě této obtížnosti totiž dosahují dvě trasy na vrchol Nakra-Tau, dvojice Ullrich-Jícha prostoupila cestu Abalakovu a duo Záruba-Štefan cestu Zamory.
 
Nahoru
start.txt · Poslední úprava: 2013/04/04 14:14 autor: Michal Mestek
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 International
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0